Meniu Uždaryti

trinkelių KLOJIMO PASLAUGOS

Pagrindinis visiems klientams rūpimas klausimas – tai trinkelių klojimo kaina. Bet čia vieno  atsakymo negali būti, nes kiekvienas turi skirtingų poreikių, o nuo to ir kainų skirtumas atsiranda. Bet pradžioje aptarsime pagrindinius dalykus apie kietųjų dangų įvairovę, išskirsime pagrindines trinkelių rūšis, pateiksime skirtingus trinkelių klojimo raštus. Kas be ko, norint turėti gražų ir ilgaamžį vaizdą, apžvelgsime trinkelių klojimo technologiją. Pabaigoje turėsime pastebėjimo dėl ko gali skirtis trinkelių klojimo kaina pas skirtingus rangovus. Galutinę trinkelių klojimo kainą klientui galime pateikti tik atvykę į objektą ir išanalizavę esamą situaciją bei sužinoję kliento poreikius. O į bendrus klausimus visada galime atsakyti susisiekus su mumis telefonu ar elektroniniu paštu.

Kraštovaizdžio architektai sklypo takus pataria suplanuoti tik pradėjus namo projektą. Tik žinodami pagrindinį ir šalutinį įėjimą į namą, vietą, kur bus vidinis kiemas, tinkamai suplanuosite takus ir aikšteles. Išraiškingi, vingiais ar įvairiomis formomis nusidriekiantys keliukai taps sklypo puošmena, o gal net sujungs aplinkos detales į darnią visumą.

Jeigu namas − griežtų formų, tarkim, modernus kubo pavidalo namas, geriausia, kad ir takai būtų stačiakampio formos. Tvirtos dangos takai labiau tinka vaikščioti intensyviau, birių ar minkštų dangų takai tinkamesni zonai, kur vaikščiojama mažiau. Pakankamai įspūdingai atrodo ir minkštos bei kietos dangos deriniai, iš kurių galima išgauti įvairius raštus ir perėjimus. Ypač jaukios yra medinės dangos.

Kietųjų dangų įvairovė yra didelė: betono trinkelės, klinkerio trinkelės, akmens masės trinkelės, skaldos akmenėliai, plastikinis ar betoninis korys, medžio trinkelės. Pupuliariausios tarp klientų išlieka betoninės ar klinkerio trinkelės. Jos yra ilgaamžiskos, jų kaina patraukli, nesunku pas remontuoti. Skaldos danga yra pigiausias pasirinkimas, bet ne visada patogu naudotis tokia danga. Geriausia skaldos akmenėlius palikti estetiniams takams arba naudoti kartu su akmens masės plokštėmis ar medžio trinkelėmis.

Akmenų ir skaldelės takas

ĮVAŽIAVIMO TAKŲ PROJEKTAVIMAS

Sklypo elementų išdėstymas turi didelę įtaką gyvenimo patogumui. Projektuojant įvažiavimą ir parkavimo aikštelę būtina atsižvelgti į landšafto nelygumus, esamus medžius ir krūmus, įėjimą į namą, tikėtiną automobilių skaičių. 

Patogiausias, lengviausiai suprojektuojamas ir pigiausias  – tai tiesus įvažiavimas. Tokiu atveju pakanka 3 m pločio įvažos iki garažo ar namų dorų, o jos gale suprojektuojama aikštelė automobiliui pastatyti ar apsisukti.  Tokios aikštelės ilgis turėtų būti maždaug 9-10 m, plotis – 4-5 m. Šalia tokios įvažiavimo gražiai atrodo medžių alėja ar kelios eilės dekoratyvinių augalų

Tiesus įvažiavimas
Vingiuotas įvažiavimas

Vingiuotas įvažiavimas suteikia sklypui daugiau jaukumo ir paslapties. Kiekvieną vingį galima apsodinti dekoratyviniais augalais, kurie prislėptų sklype esančius statinius ar parkavimo aikštelę. Tokie įvažiavimai tinka, kai sklypai ir nelygūs, juose auga medžiai ir krūmai, kuriuos reikia apvažiuoti. Vingiuoti įvažiavimai turi būti bent 4 m pločio ir jų įrengimo savikaina yra didesnė, lyginant su tiesaus įvažiavimo. Padidėja bendras plotas, išauga medžiagų savikaina, padaugėja papildomo darbo dėl bortų pjaustymo ir pan.

Žiedinio įvažiavimo kaina yra brangiausia. Tokio įvažiavimo plotis rekomenduojamas bent 6 m.,  kad priparkavus automobilį jos krašte, kiti automobiliai saugiai pravažiuotų. Tokio įvažiavimo privalumas – nereikia apsisukinėti. Žiedinio tipo privažiavimas gali būti įrengiamas tik dideliuose sklypuose.

Įvažiavimas ratu

TRINKELIŲ RŪŠYS IR JŲ PAVYZDŽIAI

Renkantis tinkamą grindinio dangą savo takui, važiuojamajai kelio daliai ar terasai, svarbu atsižvelgti į norų, poreikių ir dizaino suderinimą išlaikant vientisumą visoje fasado ir landšafto dermėje. Išnagrinėsime tris populiarius grindinio dangos tipus – granitines, klinkerio trinkeles ir betonines trinkeles – ir aptarsime jų savybes, privalumus ir galimus trūkumus.

Granito grindinio akmenys yra patvarus ir universalus pasirinkimas, kuris gali suteikti elegancijos bet kokiai lauko erdvei. Jie žinomi dėl savo tvirtumo ir atsparumo nusidėvėjimui, todėl puikiai tinka intensyvaus eismo vietose, pvz., važiuojamosiose dalyse. Granitas yra įvairių spalvų ir apdailos, todėl tinka tiek moderniame, tiek tradiciniame dizaine. Vienas granito trūkumas yra tas, kad jis gali būti brangesnis nei kiti variantai, tačiau dėl jo ilgaamžiškumo ir nedidelių priežiūros reikalavimų tai gali būti naudinga investicija.

Kita vertus, dėl klasikinės išvaizdos ir žemiškų atspalvių klinkerio trinkelės yra populiarus pasirinkimas takams ir terasoms. Šios molinės trinkelės yra kūrenamos aukštoje temperatūroje, todėl yra itin patvarios ir atsparios oro sąlygoms. Klinkerio trinkelės puikiai tinka klasikiniam dizainui ir gali sukurti šiltą ir jaukią atmosferą bet kurioje lauko erdvėje. Tačiau su jomis gali prireikti daugiau priežiūros nei kitų tipų grindinio dangų.

Betoninės trinkelės yra ekonomiškas ir universalus pasirinkimas tiek moderniame, tiek klasikiniame dizaine. Jie yra įvairių formų, dydžių ir spalvų, todėl suteikia begalines Kita vertus, dėl klasikinės išvaizdos ir žemiškų atspalvių k irlidizaino galimybes. Betonines trinkeles lengva montuoti ir prižiūrėti, todėl jos yra praktiškas pasirinkimas takams, įvažiavimams ir terasoms. Nors betoninės trinkelės gali būti neprilygstamos granitinės ar klinkerio trinkelės, jos pasižymi puikiu patvarumu ir atsparumu oro sąlygoms už mažesnę kainą.

Apibendrinant, renkantis grindinio dangą savo lauko projektui, būtina atsižvelgti į kiekvieno tipo savybes, pranašumus ir galimus trūkumus, atsižvelgiant į jūsų pageidavimus ir reikalavimus. Nesvarbu, ar jums labiau patinka granito elegancija, klasikinis klinkerio trinkelių žavesys ar betoninių trinkelių universalumas, yra grindinio danga, kuri gali pagerinti jūsų lauko erdvės grožį ir funkcionalumą.

TRINKELIŲ KLOJIMO RAŠTAI

Grindinio trinkelių klojimo raštai pasirenkami pagal norimą funkciją. Yra išskiriamos pagrindinės trinkelių klojimo funkcijos: skirtingo atspalvio trinkelių derinimas, skirtingo dydžio trinkelių derinimas ir grindinio stiprinimo tikslais. Standartinio dydžio trinkelių tvirčiausia ir stabiliausia danga gaunama klojant trinkeles eglutės raštu.

TRINKELIŲ KLOJIMO TECHNOLOGIJA

Vienas svarbiausių darbų trinkelių klojimo technologijoje yra pagrindų įrengimas. Šioje vietoje taupyti negalima, nes įrengus netinkamai pagrindus, po kurio laiko gali neformuotis trinkelių danga: gali atsirasti įsmūkimų, trinkelių nusislinkimų į šoną, trinkelių. Kadangi iš trinkelių dangos tikimasi ilgaažiškumo, todėl labai svarbu laikytis trinkelių klojimo technologijos ir pasirinkti tinkamas medžiagas. Ten kur bus važinėjama pagrindų įrengimas turi būti tvirtestis neigu, kur tik bus vaikščiojama.

Įvažiavimo vietoje reikia nukasti 50-70 cm esamą gruntą. Pirmu sluoksniu pilama 30-40 cm smėlio ar žvyro ir vibruojama vibroplokšte. Paskui pilamas dolomitinės skaldos sluoksnis fakcija 18-63 mm. Sluoksnis taip pat atidžiai sutankinamas vibroplokšte. Viršutiniui pagrindų įrengimo sluoksniui naudojamos granito atsifos fr. 0,2 mm. 3-4 cm sluoksnis gerai išlyginamas. Prieš pilant pirmąją sluoksnį taip pat galima naudoti geotekstilę, kuri apsaugo nuo grunto sluoksnių persimašymo.

Pagrindų įrengimo technologija

Takelių įrengiams

Takams, kuriais tiks vaikščiojama, užteks pašalinti tik 40-45 cm esamo grunto. Pirmasis sluoksnis žvyro sudaro 30-35 cm, dolomitinė skalda 5-10 cm ir keli centimetrai granite atsijų. Sluoksniai kaip ir formuojant įvažiavimo yra atidžiai išlyginami ir sutankinami. Planuojant, kad kieme neužsistovėtų lietaus vanduo ir ant trinkelių dangos netelkšotų balos, sklype formuojamas nuolydis nuo namo 1-2 cm metre. Kad trinkelės neslinktų į šoną, trinkelių dangos plotas įrėminamas borteliais. Atskiriant trinkelės nuo vejos, gėlynų naudojami vejos borteliai, įvažiavimui naudojami stipresnį įvažiavimo borteliai. Borteliai statomi prieš klojant trinkeles. Borteliams sumontuoti naudojamas betono mišinys. Pėsčiųjų takams, kur apkrovos nedidelės, galima naudoti ir kitas medžiagas įrėminti, pvz., plieno lakštai su atramomis.

 

Tarpai tarp trinkelių

Klojant trinkeles svarbu palikti 3-5 mm tarpus tarp trinkelių. Betoninės trinkelės turi 2-4 mm tarpines šonuose, taigi šie tarpai gaunami tiesiog dedant vieną prie kitos. Keraminės trinkelės tokios tarpinės neturi, taiga jas dėti reikia atidžiau. Vėliau visas išklotas paviršius padengiamas granito atsijomis, jas šluojant tarpai tarp trinkelių užsipildo. Kruokštus tarpų užšlavimas yra labai svarbus tinkamam važiuojamosios dalies paviršiaus ilgaamžiškumui.

Trinkelių atspalviai

Dideliems paviršiams vienu metu reikia paimti trinkeles iš mažiausiai trijų padėklų. Tai pašalins bet kokius spalvų skirtumus. Trinkeles klojame gana laisvai. Siekiant išvengti išlyginto paviršiaus trypimo, darbas atliekamas iš anksčiau pakloto paviršiaus priekio. Paviršius bus patvaresnis, tylesnis (mažiau riedančios transporto priemonės triukšmo) ir patvaresnis, jei bus klojamas įstrižais raštais (įstrižai) važiavimo krypties atžvilgiu arba įvairaus dydžio trinkelėmis (nuo trijų iki penkių matmenų).

TRINKELIŲ KLOJIMO KAINA

Trinkelių klojimo kaina yra labai svarbus kriterijus klientui renkantis rangovą. Dažnai palyginama skirtingų rangovų galutinė kaina ir taip pasirenkamas paslaugų teikėjas. Bet šioje vietoje labai svarbu neapsigauti, nes galutinė kaina už kvadratinį metrą slepia labai daug dedamųjų. Tą pačią trinkelių klojimo kainą siūlantys rangovai darbams atlikti gali naudoti skirtingas medžiagas. Ir ne tik pačių trinkelių danga šį skirtumą sudaro, nes rinkoje trinkeles rangovai gali įsigyti panašia kaina, bet dažniausiai skirtumą sudaro pagrindams naudojamos medžiagos ir jų kiekiai. Ne visi tiekėjai laikosi trinkelių klojimo technologijos, neįvertinę kliento poreikių, parenka netinkamas medžiagas, taip galėdami pasiūlyti žemesnę kainą. Netinkamų pagrindų įrengimas yra pagrindinė priežastis deformacijos, įgriuvų trinkelių dangoje. Taigi, renkantis rangovą svarbu išsiaiškinti, kokios medžiagos ir kokie sluoksniai bus naudojami. Renkantis rangovus, kurie laikosi trinkelių klojimo technologijos, galima bus džiaugtis kokybiškai paklotomis trinkelėmis, nereikės rūpintis dažnu įgriuvų remontu, kas papildomai gali kainuoti nemažus pinigus.

Skambutis 8 615 82259